druha-vlna-zasahla-prazske-hasice:-uz-20-nakazenych,-dalsi-desitky-v-izolaci

Druhá vlna zasáhla pražské hasiče: Už 20 nakažených, další desítky v izolaci

Koronavirus se znovu vrátil mezi pražské hasiče. K 19. říjnu je dvacet z nich pozitivně testovaných na covid-19, 12 hasičů je v karanténě a dalších 62 má nařízenou izolaci. Podle mluvčího HZS Praha Martina Kavky muselo vedení pražských hasičů přijmout další opatření k zajištění akceschopnosti sboru a bezpečnosti hlavního města. Slouží v minimálních stavech, pomáhají i dobrovolné jednotky.

Další bezpečnostní a hygienická opatření musel přijmout pražský hasičský záchranný sbor. V jeho řadách se totiž znovu objevil koronavirus, počet nakažených stoupá. „K pondělí 19. října 2020 evidujeme 20 pozitivně testovaných, 12 lidí je v karanténě a 62 lidí má nařízenou izolaci. Uvnitř sboru také probíhá pečlivé trasování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Na třech stanicích došlo k vyřazení některých směn, které jsme nahradili příslušníky z takzvaného zásobníku. V tuto chvíli sloužíme v minimálních stavech, doplňují nás každý den čtyři jednotky dobrovolných hasičů, sloužících na svých zbrojnicích,“ popsal Kavka opatření, která mají zajistit akceschopnost i bezpečnost. „ V případě zhoršující se situace budeme na některých stanicích snižovat počet výjezdových družstev tak, aby nedošlo ke snížení úrovně bezpečnosti v Praze. Máme připraveno několik krizových plánů, které jsme schopni okamžitě realizovat na základě vývoje situace,“ dodal mluvčí.

Pokud někdo potřebuje se sborem něco řešit, je podle Kavky žádoucí bezkontaktní podání prostřednictvím podatelny či telefonnický nebo e-mailový kontakt. „Apelujeme na občany, aby byli obezřetní a nezvyšovali počet mimořádných událostí. Pomohou tak pražským hasičům celou situaci zvládnout,“ uvedl Kavka.

Koronavirus zkomplikoval hasičům práci už v březnu, sbor tak čelil nejzávažnější výzvě za dobu jeho 165leté historie. Nákaza se v březnu potvrdila u celkem 31 hasičů, více než stovka z nich musela do karantény.