klaus-mladsi-urazel-sefku-top-09.-schytal-to-od-kalouska-i-schwarzenberga

Klaus mladší urážel šéfku TOP 09. Schytal to od Kalouska i Schwarzenberga

Volby se blíží a atmosféra mezi politiky začíná houstnout. K přestřelce došlo mezi představiteli TOP 09 a Václavem Klausem ml. (Trikolóra) – a to poté, co se poslanec, odpadlík z ODS a syn exprezidenta navezl do šéfky Topky Markéty Pekarové Adamové. Na její slova o tom, že Trikolóra jsou extrémisté, reagoval tím, že je podle něj Pekarová „trochu hloupější a nepopulární“. Schytal to i od otců zakladatelů Topky.

Václav Klaus mladší se rozlítil. „Že se nás spousta sil snaží zatlačit do pozice extremistických zlých lidí, to se samozřejmě snaží. Když ale chodím mezi lidmi, tak takovou pozici rozhodně nemáme. Vnutit si ji rozhodně nenechám,“ uvedl v rozhovoru pro MF Dnes šéf Trikolóry.

Klaus ml.: Pekarová Adamová je trochu hloupější

Když přišla řeč na to, že za extremisty označila klausovce i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, nebral si vůči jediné ženě mezi předsedy parlamentních stran servítky. „Paní Pekarová je trochu hloupější a nepopulární, takže se na ni vždycky dobře útočí. Nereagujeme zase na každého,“ pronesl Klaus junior. 

Popudila ho slova Pekarové Adamové o tom, že by do koalice s extremisty z Klausovy nové strany nešla. „TOP 09 jednoznačně nejde do koalice nikde, ani na komunální úrovni, s komunisty a extremisty, takže s SPD a Trikolórou. To jsou strany, které s námi nemají nic společného, které vidí svět úplně jinak,“ vzkázala na TN.cz.

Pekarová: Pro hlupáka každý hloupý

Od představitelů Topky to nicméně Klaus ml. za svá slova k političce schytal. Ozvala se i sama Pekarová Adamová. „Těším se, že mi to poslanec Václav Klaus mladší řekne do očí, ale moje zkušenost je taková, že jediné jeho ‚hrdinství‘ spočívá v silných slovech na sociálních sítích. Jak říká Forrest Gump: ‚Pro hlupáka každý hloupý‘,“ vzkázala na twitteru.

Schwarzenberg: Velký úpadek Klausova syna

Čestný předseda TOP 09 a nejstarší poslanec Karel Schwarzenberg se ohradil také. „Někteří házejí Václavy Klause st. a ml. do jednoho pytle. Omyl. Václav Klaus st., se kterým jsem měl mnoho rozporů, byl vždy zdvořilý. Václav Klaus ml. však zaútočil na Markétu Pekarovou Adamovou tak, jak v Evropě nebylo zvykem vyjadřovat se vůči ženám. Prostě sprostě nadával dámě. To je velký úpadek syna,“ podotkl kníže.

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek pak poznamenal: „Občas se najde politik, který se vhodnými obraty pokouší oslovit všechny hloupé zbabělce: ‚Volte mě, jsem jedním z vás! Jsem také hloupý zbabělec.‘ Uvidíme, jaký s tím bude mít Václav Klaus mladší úspěch.“