v-krabici-od-pizzy-na-chodniku-nasli-novorozence:-mel-u-sebe-tragicky-vzkaz

V krabici od pizzy na chodníku našli novorozence: Měl u sebe tragický vzkaz

Šokující nález čekal na kolemjdoucí na chodníku ve městě Tlaltenango ve středním Mexiku. V krabici od pizzy leželo jen týden staré miminko. Bylo zabaleno do deky a ležel u něj srdcervoucí vzkaz.

„Postarejte se o mého vnuka. Moje dcera zemřela během porodu a já se o něj nemůžu postarat. Doufám, že bude mít lepší život, Bůh mi odpusť,“ stálo na kusu papíru, který byl přiložen teprve u týdenního chlapečka.

Nálezci okamžitě zburcovali sociální pracovníky a dítě bylo převezeno do nemocnice. Mexická agentura pro civilní ochranu zveřejnila fotografii chlapečka na sociálních sítích. „Život tě formuje, ale nepřipravuje tě na takovéto situace,“ stálo v příspěvku, který sdílely tisíce lidí.

S chlapcem v náruči se vyfotil také starosta města Tlaltenango. Uvedl, že byl chlapec pokřtěn a dostal jméno Angel Gabriel, podle strážného anděla, který při chlapci musel stát, a slíbil, že o výdaje na chlapcův život se bude starat tak dlouho, jako to bude potřeba. „Může mít slušný život s příkladnými adoptivními rodiči,“ napsal starosta Miguel Angel Varelo Pinedo.