ministr-zemedelstvi-toman-je-covid-pozitivni,-ve-stredu-se-setkal-se-zemanem

Ministr zemědělství Toman je covid pozitivní, ve středu se setkal se Zemanem

Ministr zemědělství Miroslav Toman


| foto: 
Michal Šula,
MAFRA

Ještě v pátek byl ministr zemědělství Miroslav Toman v práci, pozitivní výsledek se dozvěděl v průběhu víkendu. Jeho zdravotní stav nechtěl mluvčí ministerstva komentovat, avšak ubezpečil, že je Toman s kolegy z resortu v kontaktu a bude chod úřadu se neohrozí.

Prezident Miloš Zeman při středečním setkání s Tomanem prý dodržel všechna hygienická bezpečnostní opatření a nebyl ohrožen, odpověděl na dotaz redakce iDNES.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Jednali spolu například o koronavirových opatřeních nebo o rozpočtu ministerstva zemědělství na příští rok.

Lány, právě teď! Prezident republiky  Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech ministra zemědělství Miroslava Tomana. pic.twitter.com/uOQXCDl1tr

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) October 14, 2020

„V rámci plnění pracovních povinností dodržoval pan ministr veškerá preventivní opatření, včetně nošení roušky a dodržovaní rozestupu při všech osobních jednáních,“ sdělil ČTK mluvčí. Více informací po domluvě s ministrem nebude poskytovat. Serveru Lidovky.cz šedesátiletý ministr pozitivní výsledek testu potvrdil a napsal jim, že se zatím cítí dobře.

V domácí izolaci byli už dříve například ministr zahraničí Tomáš Petříček nebo ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.